Aplikacja cieni do powiek

W udanym makijażu liczą się nie tylko własne upodobania, ale i istnieją pewne zasady, dzięki, którym efekt będzie spektakularny i ciekawy. Warto tez od czasu do czasu poeksperymentować, aby zobaczyć w czym jest nam najkorzystniej i w jakich kolorach wyglądamy najlepiej. Szukając odpowiedzi na pytanie, jak nakładać cienie krok po kroku, możemy zastosować się do poniższych wskazówek.

1.Powiekę oczyszczamy przy pomocy toniku lub płynu micelarnego.
2.Nakładamy bazę, korektor, a następnie powieki pudrujemy.
3.Na ruchoma część górnej powieki nakładamy bezowy lub jasny brązowy cień, skupiając się na załamaniu powieki.
4.Przy pomocy syntetycznego pędzla nakładamy ciemniejszy cień. Czynność wykonujemy kulistymi ruchami, począwszy od zewnętrznej części górnej powieki.
5.Cień nakładamy też na powiekę dolną, łącząc dwa obszary- górnej powieki i dolnej.
6.Za pomocą kredki zagęszczamy linię rzęs. Sposoby, na to, jak nakładać cienie krok po kroku zakładają też jako końcową czynność uzupełnienie linii wodnej oka. Panie o małych i wąskich oczach , mogą zrezygnować z tego punktu. Taki zabieg może pomniejszyć optycznie oczy.
7.Rzęsy starannie tuszujemy. Rozświetlamy też przestrzeń pod łukiem brwiowym. Można też delikatnie rozświetlić miejsce nad łukiem brwiowym. To idealny trick dla kobiet o niskim czole, który optycznie ,,podniesie” linię włosów.

Wykonanie powyższych czynności nie zajmuje wiele czasu. Osoba, która nabrała wprawy wykona ten makijaż w przeciągu 30 minut. Istotne jest też nie tylko, to jak nakładać cienie krok po kroku, ale też jaki rodzaj cieni wybrać. Wśród wielu produktów są dostępne cienie satynowe, matowe lub połyskliwe. cienie wypiekane będą idealne do cieniowania na mokro. Matowe prezentują się dobrze podczas formalnych uroczystości, a także na co dzień. Po brokatowe i błyszczące cienie sięgamy z okazji hucznych balów, wesel, czy imprez o podobnym charakterze.
Nie bez znaczenia jest też rodzaj karnacji, włosów i koloru tęczówki. Warto mieć to na uwadze, zanim nasz wybór padnie na konkretną barwę z palety cieni.

 

Author: adapio.com.pl