Bądź naturalnie piękna dzięki olejowi monoi

Olej monoi to niezwykła kompozycja oleju kokosowego tłoczonego na zimno oraz ekstraktu z kwiatów gardenii tahitańskiej. Ma silne działanie pielęgnacyjne. Używa się go do pielęgnacji twarzy, ciała, a nawet włosów. Ponadto produkt ten znalazł swoje zastosowanie jako olejek do masażu. Jego naturalny egzotyczny zapach koi zmysły i pozwala w pełni nam się odprężyć i zrelaksować podczas zabiegu.

 

Monoi posiada silne działanie łagodzące. Stosuje się go także na podrażnioną skórę. Łagodzi m.in. poparzenia słoneczne oraz podrażnienia po depilacji. Dużą zaletą tego oleju jest to, że można go używać do każdego rodzaju skóry. Bardzo szybko się wchłania i nie pozostawia tłustej warstwy na skórze. Monoi można mieszać z innymi kosmetykami w celu wzmocnienia ich działania np. z kremem czy balsamem. Wystarczy troszkę oleju dodać do kremu i wszystko starannie rozprowadzić, aby naszej skórze dostarczyć jeszcze większą dawkę składników odżywczych.

Krótka historia.

Olej monoi wywodzi się z Polinezji , a dokładnie z wyspy Tahiti. Był stosowany już przez tamtejsze plemiona wieki temu. Towarzyszył tamtejszym mieszkańcom przez całe życie. Matki nacierały nim swoje nowonarodzone dzieci, aby chronić ich skórę przed nadmierną utratą wody oraz szkodliwymi działaniami czynników atmosferycznych. Kobiety nacierały nim ciało i włosy. Zaś zmarłych balsamowano olejem monoi, gdyż wierzono, że ułatwi to im przejście pomiędzy światami.

Olej monoi właściwości

Właściwości pielęgnacyjne tego oleju wpływają na poprawę kondycji i wyglądu skóry oraz włosów. Szybko się wchłania, nie pozostawia tłustego filmu. Oprócz silnych właściwości odżywczych monoi wykazuje działanie mocno kojące i wspomaga regenerację uszkodzonego naskórka. Jest najczęściej wybierany spośród wielu naturalnych olei dostępnych na rynku. Jest tak bogaty w składniki odżywcze, że może zastąpić krem czy balsam lub być świetnym dodatkiem do nich. Najlepiej stosować go zaraz po kąpieli na rozgrzane i jeszcze wilgotne ciało.

 

Author: adapio.com.pl