Paznokcie żelowe francuski. Jak usunąć żelowe paznokcie? Zdejmowanie tipsów żelowych

Zadbane paznokcie to idealnie wykonany manicure. Paznokcie żelowe francuski manicure są nie tylko eleganckie, ale przede wszystkim trwałe i nie niszczą płytek, w przeciwieństwie do tipsów czy hybrydy. Utrzymują się równie długo. Pod żelem płytki paznokcia swobodnie rosną. Paznokcie żelowe trzeba uzupełniać co 2-4 tygodnie (wszystko zależy od tempa wzrostu paznokcia). Paznokcie żelowe można wykonać w salonie lub samodzielnie w domu.

Paznokcie żelowe francuski

Jak odpowiednio zadbać o paznokcie żelowe? Przede wszystkim na paznokcie żelowe należy uważać. Żelowi szkodzi aceton, detergenty. Nie powinny mieć kontaktu z różnymi rozpuszczalnikami. Prace domowe należy zawsze wykonywać w ochronnych rękawiczkach. Dłonie trzeba zabezpieczać kremem po każdym myciu. Natomiast w skórki przynajmniej raz dziennie trzeba wetrzeć specjalną oliwkę.

Zdejmowanie tipsów żelowych

Jak zdjąć żelowe tipsy w domu? Zdejmowanie tipsów żelowych to nie jest wyzwanie. Można je zdjąć w salonie kosmetycznym lub samodzielnie w domu. Jak to zrobić? Wacik należy mocno zamoczyć w acetonie. Następnie przykładamy go do paznokcia i owijamy folią aluminiową. Zdejmujemy po 30 minutach. Wtedy żel powinien odejść jednocześnie z wacikiem. Jeśli nie odszedł, trzeba poruszyć paznokciem w stronę lewą i w prawą. Innym sposobem jest spiłowanie paznokci żelowych. Jednak tu trzeba bardzo uważać, aby nie spiłować żywej płytki paznokcia.

 

Author: adapio.com.pl