Kalorie to nie grzech

Kalorie to nie grzech

Jesteś sportowcem? A może po prostu cenisz sobie zdrowe odżywianie? Jeśli stosujesz specjalną dietę, będziesz musiał starannie dbać o to, aby była ona odpowiednio zbilansowana. Dobrze dobrane składniki pozwolą Ci cieszyć się życiem i nie traktować diety wegetariańskiej, wegańskiej czy bezglutenowej, jako wroga. Gdy jesteś w sklepie, powinieneś patrzeć nie tylko na jakość produktów, ale też na składniki odżywcze, jakich mogą Ci one dostarczyć. Nie powinniśmy też unikać wysokokalorycznego jedzenia. Wręcz przeciwnie, jednak tak jak ze wszystkim, warto zachować umiar. Nadwyżka pysznych kalorii przyda nam się szczególnie w podróży, gdyż kupno produktów zgodnych z naszą dietą może się okazać sporym wyzwaniem w przydrożnych restauracjach czy na stacjach paliw. W takich chwilach przydadzą się nam przede wszystkim orzechy, nasiona słonecznika, suszone owoce czy hummus. Fantastyczną alternatywą dla różnych smarowideł niewegańskich może okazać się masło orzechowe. Oczywiście pod warunkiem, że nie mamy na nie alergii. Wszystko cudownie, ale „masło orzechowe z czym jeść” – to pytanie rodzi się w głowach niektórych osób.

Kto szuka sposobu – ten wpada na najprostsze pomysły

Otóż praktycznie ze wszystkim. Stanowić może ono zarówno dodatek do sałatek, jak i masę do posmarowania kanapek, krakersów, tostów czy wafli ryżowych. Można przełożyć nim ciasto, dodawać do babeczek, naleśników, owsianek, własnoręcznie robionych fit batoników i gofrów. Często też największe łasuchy wyjadają je łyżką wprost ze słoika. Fajnie jest także maczać w nim różne owoce. Podobnie jak w przypadku pasty sezamowej tahini. Masło orzechowe z czym jeść jeszcze? Jakieś pomysły? A co gdyby tak dodać je do zupy? Albo kaszy, ryżu, warzyw, omletów na słono i słodko? Zresztą nie trzeba być na diecie, żeby pokochać masło orzechowe.

Masło orzechowe – wystrzałowa zmiana smaku

Gdy kupicie je i zaczniecie eksperymentować w swojej kuchni, łącząc nim przeróżne potrawy, sami spostrzeżecie, że jest to wasz ulubiony dodatek. Cieszcie się tym i nie bójcie tworzyć oryginalnych kombinacji.

Author: adapio.com.pl