Łatwy plan treningowy i dieta na odchudzanie. Idealny sposób na schudnięcie i utrzymanie wagi – trening na schudnięcie

Zastanawiasz się, jaki jest najlepszy plan treningowy i dieta na odchudzanie? Co sprawi, że w końcu raz na zawsze pozbędziesz się zbędnych kilogramów i osiągniesz wymarzoną sylwetkę? Okazuje się, że idealny trening na schudnięcie to trening HIIT lub cardio, które pozwoli na spalenie dużej ilości kalorii w krótkim czasie.

Łatwy plan treningowy i dieta na odchudzanie

Jeżeli chcesz schudnąć bez wysiłku i uniknąć efektu jojo, najlepiej przejść na dietę niskokaloryczną – ze swojego całkowitego zapotrzebowania kalorycznego odejmij 10% kalorii. Dodaj też do swojej codziennej rutyny wysiłek fizyczny. Najlepiej na początku ćwiczyć 3-4 razy w tygodniu, aby przyzwyczaić organizm do codziennego wysiłku.

Najbardziej efektywny trening na schudnięcie

Najbardziej efektywne będą ćwiczenia wydolnościowe przeplatane treningami siłowymi – takie połączenie to najlepszy trening na schudnięcie. Warto również do swojego codziennego planu dnia włączyć więcej ruchu – wybieraj schody zamiast windy, wysiadaj przystanek wcześniej i idź kawałek na pieszo. Takie małe zmiany w twoich przyzwyczajeniach pomogą ci utrzymać piękną sylwetkę przez cały rok.

Author: adapio.com.pl